Ahmet Portakal

Bordo İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi;
2010 yılında Ankara’da kuruldu. Şirketimiz için Ar-Ge, kuruluşundan bu yana tüm faaliyetlerinin odak noktası olmuştur. Ürün geliştirmenin, katma değerli ürüne ulaşmanın, zorluk ve güçlüğü tartışılmaz. Bu zorlukların tamamını, Ar-Ge ile büyümeyi vizyonuna koymuş tüm şirketler gibi, bizde yaşadık. Yılmadık, yorulmadık ve eş zamanlı olarak bir çok proje üzerinde çalıştık. Bu gün için geldiğimiz noktada; birisi patent almış, iki proje ile  "Lacquer Shooter ve BAGOEG-19" ile yolumuza devam ediyoruz.

Kuruluşumuzdan bu yana, bünyemizde yürüttüğümüz Ar-Ge faaliyetlerinde, bir çok farklı materyal ve ürüne ihtiyacımız oldu. Yurt içinden ve yurt dışından, projelerimiz için gerekli materiyal ve ürünler ulaşabilmek için, bir hayli zorlandık. Ar-Ge faaliyetlerinde, malzemeye erişimin önemini yaşayarak öğrendik. Bir taraftan ürün geliştirme çalışmalarına devam ederken, diğer taraftan endüstrinin ihtiyaç duyabileceği kritik ürünleri, ülkemize getirmek, tedariklerini kolaylaştırmak istedik.

Bu kapsamda;
Numerics GMBH, başta Savunma Sanayi olmak üzere, Uzay ve Havacılık ile Otomotiv sektöründe, mühendislik tasarımları için, fizik tabanlı sayısal modelleme yapmaktadır. Sayısal modelleme ve Balistik Simülasyonun önemli markası Numerics GMBH Engineering Services ile, Şubat 2020’de kapsamlı bir temsilcilik anlaşması imzaladık. Bu anlaşma başta ülkemiz olmak üzere Katar, Umman, Romanya, Kuveyt, Bulgaristan Ukrayna, Gürcistan ve Birleşik Arap Emirliklerini kapsamaktadır. 

Whitmore, Amerikan Ordusunun endüstriyel yağ ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur. Jet-Lube, savunma sanayinin çok farklı alanlarına hitap eden, ürün çeşitliliğine sahiptir. Whitmore, Whitmore Rail ve Jet-Lube, CSWI iştirakleridir. Bordo bu üç şirketin, Transportation Grup Distiribitörüdür. Ürün çeşitliliği; Raylı sistemler (Hızlı Tren-Konvansiyonel-Hafif Raylı ve Metro), Otomotiv, Uzay ve Havacılık, Denizcilik, ve Savunma Sanayii ürünlerlini kapsar.

BP & Castrol Madeni Yağları Endüstriyel Ürünler bölümü ile 2013 yılında başlayan ticari faaliyetlerimiz, günümüzde de artarak devam etmiştir. Bussines Partner statüsü ile Savunma sanayiinde, iş geliştirme süreçlerine partneri olduğumuz Castrol & BP bizim için büyük ve güçlü bir ailedir.

Bordo ITT Enidine Inc., ITT Aerospace Controls,LLC., ITT Matrix Composites Inc., şirketlerinin ülkemiz için üretici temsilcisidir. ITT Enidine Inc., ve ITT Aerospace Controls, LLC., bünyesinde bulunan çok sayıdaki, Uzay ve Havacılık ile Savunma Sanayii ürünleri için Bordo, yerel irtibat ofisidir. Bununla birlikte ITT Matrix Composites Inc.; kimya, defans, altyapı, uzay ve havacılık, medikal ve ilaç alanlarında kompozit ürün tasarım ve üretimi yapmaktadır. Bordo bu alanda da üretici temsilcisi olarak Ankara’da endüstrinin hizmetindedir.

Amerikan Road Patch asfalt tamirinde kullanılan; uzun ömürlü, ekonomik ve kolay uygulanabilir bir malzemedir.  Amerikan Road Patch başta Amerka olmak üzere tüm dünyada Saint Gobain tarafından temsil edilmektedir. Adfors Saint Gobain firması ile Bordo American Road Patch’in Türkiye münhasır temsilciliği için anlaşmışlardır.

Mixtron suyun doğal akışından aldığı gücü kullanan bir dozaj pompasıdır. Kendi alanının en iyisi markasıdır. Bordo; metal işleme sıvıları, kimya ve ilaç sanayi, hayvan yetiştiriciliği, matbaa ve tarım alanlarında kullanılan Mixtron dozaj pompalarının yetkili satıcısıdır.

Hedefimiz, başta Savunma Sanayi ve Biyoteknolojik ürünler alanında Ar-Ge şirketi olarak genişlemektir. Bu hedef doğrultusunda var olan buluşlarımızı geliştirmek ve patentli ürün sayımızı arttırmak öncelikli planlarımız arasındadır.

D.U.N.S. Number: 519.880.701
N Cage Code: TH593